Podlahové vytápění je na první pohled lákavý přístup k vytvoření pohodlí v prodejně, ale možná není tou nejlepší volbou v krátkodobém a rozhodně ne v dlouhodobém horizontu. 

Evropský trh s podlahovým vytápěním je prosperující díky mnoha výhodám spojeným s jeho využitím, jako je mimo jiné vyšší energetická účinnost a pohodlí. Kromě toho se očekává, že podpůrné evropské regulační politiky a normy pro zavádění energeticky účinných systémů pro výstavbu ekologických budov budou podporovat růst trhu s podlahovým vytápěním, a to i přesto, že se jedná o řešení pouze pro jednu sezónu v roce.

Zřídka diskutovaná problematika podlahového vytápění

Často se neberou v úvahu energetické náklady na přenos teplé vody nekonečným potrubím v betonové podlaze. V jarním období, kdy se střídají horké a chladné dny, se masivní betonová podlaha nedokáže přizpůsobit požadované teplotě v hale. Tento proces je zkrátka velmi pomalý kvůli obrovskému množství energie, která je v tlusté betonové podlaze uložena. Nějak se stalo, že v severní Evropě i přes tyto nevýhody architekti a instalatéři automaticky doporučují u novostaveb podlahové vytápění. Nelze vinit žádného architekta za tuto radu, byla to prostě nejlepší možnost, která byla dosud k dispozici. 

Je třeba zmínit, že komfortní a cenově dostupné zdravé pracovní prostředí zahrnuje celoroční chlazení, vytápění a větrání ve všech ročních obdobích a systém by měl rychle reagovat na požadované teplotní požadavky, nikoliv po 12-24 hodinách, jak je běžné u podlahového vytápění.

Problémy s využitím plastových trubek z betonu při demolici budovy.

Povědomí se zvyšuje, vidíme první známky odporu ze strany poradců místních komunit, kteří nedovolují instalovat podlahové vytápění v průmyslových objektech kvůli konečnému ukončení životního cyklu budovy a problémům se zpětným získáváním plastových trubek z betonu. 

Když je budova na konci svého životního cyklu, betonová podlaha se rozbije na větší kusy a odveze se z místa stavby na místo konečného využití, kde se beton rozbije na velmi malé kousky, aby bylo možné materiál znovu použít. Při tomto procesu se plastové trubky rozpadají na malé částice nebo dokonce mikročástice a ty nelze z betonu bezpečně získat zpět. Končí společně s rozbitým betonem v příjezdových cestách nebo jako stabilní podloží pro nové dálnice a mikroplasty smíchané s betonem nakonec skončí v přírodě.

Podlahové vytápění pro halu o rozloze 1000 m2 v průmyslovém objektu potřebuje 5 km plastových trubek, není to úžasné?

Energie, kterou čerpadla potřebují k nepřetržité dopravě horké vody přes 5 km plastových trubek s vysokým vnitřním odporem, je extrémně vysoká.

Alternativní technologie IntrColl pro všechny roční období

V průměru je potřeba pouze jedna jednotka IntrCooll Plus na 1000 m2. 

Od snadné instalace až po nižší energetické nároky je IntrCooll proto daleko lepší alternativou ve srovnání s podlahovým vytápěním.

  1. Vytvořte otvor ve střeše a spusťte přívod vzduchu z jednotky IntrCooll dolů do budovy a v podstatě je to hotovo!
  2. Připojte se k přívodu vody a elektřiny a komfortní a účinný systém větrání, chlazení a vytápění pro čtyři roční období je na světě.
  3. A už žádné obavy, že při umísťování chemické kotvy pro připojení těžkého zařízení k podlaze zasáhnete do systému podlahového vytápění.

Jedinečný patentovaný dvoustupňový adiabatický chladicí systém společnosti Oxycom umožňuje pokrýt všechny požadované požadavky na chlazení, vytápění a větrání s až 90% úsporou energie. Chladí o 4 až 7 °C hlouběji než přímé adiabatické systémy. Nižší teplota znamená, že k dosažení požadovaných teplot v interiéru je zapotřebí přibližně o 30-40 % menšího objemu vzduchu a v porovnání s přímým odpařovacím systémem se vyfukuje až o 70 % méně vlhkosti. To je nesmírně důležité pro příjemné vnitřní klima a zabraňuje vysoké vlhkosti a nepříjemnému průvanu/vytlačování vzduchu.

Naše inovativní klimatizace pomáhá dosáhnout zdravého vnitřního prostředí a udržet chlad v létě, teplo v zimě a větrat čerstvým filtrovaným vzduchem po celý rok. Zaměstnanci tak mají vždy jistotu příjemného pracovního prostředí při nízkých energetických a investičních nákladech. 

Pro více informací nás kontaktujte na www.bvchlazeni.cz nebo sc@bezpecnyvzduch.cz

Přihlašte se k odběru novinek

Loading

Komentáře

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *